رشد و افزایش اعتماد به نفس

رشد و افزایش اعتماد به نفس

“رشد و افزایش عزت‌نفس” نوشته‌ی مشترک دکتر “ماتیو مک‌کی” و “پاتریک فنینگ” را دکتر “مهرناز شهرآرای” به فارسی برگردانده است. در مقدمه‌ی کتاب از قول مترجم آمده است: “ساختار و محتوای کلی این اثر، متأثر از کتاب عزت‌نفس (Self – Esteem) تألیف ماتیو مک کی (Matthew Mckay) و پاتریک فنینگ (Patrick Fanning) است. با توجه به اینکه بسیاری از مطالب کتاب اصلی مبتنی بر فرهنگ‌های فردگرای غرب است، اینجانب تلاش کرده‌ام با ارائه‌ی مبحث‌های گوناگون – چه در متن کتاب و چه در پانوشت‌ها – ضمن رعایت اخلاق علمی، تناسب مطالب با شرایط فرهنگی جامعه را لحاظ کنم. این کتاب در ۱۶ فصل سازمان یافته که حاوی مطالب بسیار باارزش زیر است: در فصل اول، ماهیت عزت‌نفس و عوامل شکل‌دهنده‌ی آن مطرح می‌شود و پس از اشاره‌ی مختصری به نحوه‌ی استفاده‌ی بهینه از کتاب توسط درمانگران و غیردرمانگران و نحوه‌ی تشخیص عزت‌نفس، بازسازی شناختی به‌عنوان شیوه‌ای اساسی برای پرورش و بهبود عزت‌نفس موردبررسی قرار می‌گیرد. در فصل دو، منتقد آسیب‌رسان که صدای درونی پایین‌آورنده‌ی عزت‌نفس است، معرفی می‌شود و در فصل سه، شیوه‌های سالم مواجهه با این منتقد ارائه می‌گردد. فصل چهار، به شما نشان می‌دهد که چگونه ارزیابی دقیقی از نقاط قوت و ضعف خود، به‌عنوان اولین گام در راه تغییردادن عزت‌نفس به عمل آورید. در فصل پنج، تحریف‌های شناختی و در فصل شش، شفقت معرفی می‌شوند. فصل هفت درباره‌ی بایدها، یعنی همه‌ی قوانینی است که شما درباره‌ی چگونه عمل‌کردن، احساس‌کردن، اندیشیدن و بودن برای خود ساخته‌اید. فصل هشت نشان می‌دهد چگونه می‌توانید با تغییردادن نحوه‌ی واکنش خود به خطا، با اشتباهات روبه‌رو شوید. فصل نه، شیوه‌های صحیح واکنش به انتقاد را به شما معرفی می‌کند. فصل ده با آموزش شیوه‌های صحیح و سالم درخواست‌کردن و فصل یازده با نشان‌دادن چگونگـی تعیین اهداف علمـی، دانش و مهارت شما را در پرورش و بهبود عزت‌نفـس افزایش می‌دهد. فصل دوازده، روش‌های قدرتمند تجسم‌کردن را که شیوه‌ای برای تعیین و دستیابی به اهداف مربوط به عزت‌نفس است، معرفی می‌کند. فصل سیزده، یک روش ساده “خود هیپنوتیزم‌گری” را می‌آموزد. فصل چهاردهم به شما کمک می‌کند ضمن اینکه نگرش قضاوت‌نکردن را پرورش می‌دهید، از فشار رهایی یابید. فصل پانزده به شما نشان می‌دهد چگونه باورهای عمیقی را که درباره‌ی ارزشمندی خود دارید کشف کنید، به چالش بکشید و تغییر دهید. فصل شانزده مناسب کسانی است که می‌خواهند بدانند چگونه میراث گران‌قدر عزت‌نفس بالا را به فرزندان خود هدیه دهند. مؤلف این کتاب با قبول قطعی اثر مثبت روان‌درمانی بر فرایند حیاتی بهبود عزت‌نفس، هدف کتاب را تسریع این فرایند می‌داند. با استفاده از روش‌های بازسازی شناختی معرفی‌شده، می‌توان عزت‌نفس را سریع‌تر و به شکلی مؤثرتر بالا برد. با شناخت خودگویی‌های منفی، روبه‌روشدن با تحریف‌های شناختی خود و ایجاد خودارزیابی‌های دقیق‌تر و مشفقانه‌تر، می‌توان مستقیما برای بالابردن احساس خودارزشمندی مداخله کرد. کتاب حاضر را نشر “آسیم” منتشر کرده است.

 

 

 

رشد و افزایش عزت نفس

بازخورد درباره این کالا
فروشنده:   "بیگی بوک"  |   رضایت خرید:  ۰%
بسته بندی و ارسال توسط   بیگی بوک
آماده ارسال   بیگی بوک

- +
گزارش تخلف

۳۳,۰۰۰ تومان

آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟ بلی | خیر
امتیاز محصولاز مجموع 0 امتیاز ثبت شده
0/5

اطلاعات فروشنده

  • نام فروشگاه: بیگی بوک
  • فروشنده: بیگی بوک
  • هنوز امتیازی دریافت نکرده است!

استعلام محصول

داده های شخصی شما برای پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، مدیریت دسترسی به حساب شما و برای اهداف دیگری که در سیاست حریم خصوصی ما وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

نقد و بررسی اجمالی

نمایش بیشتر

این کتاب که در شانزده فصل سازمان یافته ، برای دو گروه از خوانندگان تدوین شد است : درمانگران و کسانی که به طور خود انگیخته به پرورش و افزایش عزت نفس خود و دیگران علاقه دارند . محتوای کتاب ضمن دارا بودن یک مبنای قوی نظری شناخت درمانی با تاکید بر بازسازی شناختی بسیار...

مشخصات

نمایش بیشتر
  • انتشارات نشر آسیم
  • نویسنده / نویسندگان ماتیو مک کی _ پاتریک فنینگ
  • مترجم مهرناز شهرآرای

مفیدترین نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *